Serbi – Shqipëri, nuk do të ketë vendim gjykate në 17 prill

Publikuar tek: sport, më 12:57 07-04-2015 Serbi – Shqipëri, nuk do të ketë vendim gjykate në 17 prill Tifozet ne fushe ne ndeshjen Serbi - Shqiperi

Të gjithë presin që në 17 prill të ketë një vendim për ndeshjen Serbi-Shqipëri të luajtur në Beograd tetorin e kaluar, por kjo ka pak gjasa të ndodhë.

Panorama sport ka intervisuar një ekspert pranë Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv (KAS) në Lozanë dhe ai ka deklaruar se kjo gjë ka vetëm 1 përqind shance të ndodhë. Juristi që ka preferuar të ruajë anonimatin thotë se trupi gjykues do të kërkojë kohë për të dhënë një vendim.

“Gjyqi” i 17 prillit do të jetë një seancë dëgjimore për Shqipërinë, e cila juridikisht është vetëm njëra nga palët ankuese në këtë gjykatë. Ndërkohë që pritet të merren në pyetje personat që trupi gjykues i cilëson të nevojshëm në hetimin e ngjarjeve për atë ndeshje. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0083088874816895
array(1) { ["section"]=> string(61) "serbi-shqiperi-nuk-do-te-kete-vendim-gjykate-ne-17-prill-8044" }