Serbia i shpreh mirënjohjen Koresë së Veriut për qëndrimin ndaj Kosovës

Publikuar tek: bota, më 20:00 23-03-2017 Serbia i shpreh mirënjohjen Koresë së Veriut për qëndrimin ndaj Kosovës

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç priti sot ambasadorin e ri të shtetit diktartorial të Koresë së Veriut, Ri Pyong Du.

Gjatë takimit me diplomatët koreano veriorë, Daçiç i shprehu “mirënjohjen e tij për qëndrimin parimor të Republikës Popullore Demokratike të Koresë në lidhje me çështjen e Kosovës dhe Metohisë”, thuhet në njoftimin për shtyp, transmeton Neësbomb.al.

Koreja e Veriut është një ndër shtetet që nuk e ka njohur ende pavarësinë e Republikës së Kosovës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Identifikohet autori i sulmit terrorist në Londër, humbën jetën 5 persona
Tragjedi në Mesdhe, dyshohet për më shumë se 200 të vdekur »
Article Logic
Execution time: 0.010580062866211
array(1) { ["section"]=> string(77) "serbia-i-shpreh-mirenjohjen-korese-se-veriut-per-qendrimin-ndaj-kosoves-72925" }