Sërish protesta në Moskë, mijëra demonstrues dalin në shesh

Publikuar tek: bota, më 21:24 31-08-2019 Sërish protesta në Moskë, mijëra demonstrues dalin në shesh

Prej disa javësh demonstratat kundër zgjedhjeve lokale në Moskë, janë shndërruar në një nga lëvizjet më të mëdha të protestës në Rusi.

Më shumë se dy mijë protestues kanë marshuar sot nëpër rrugët kryesore të Moskës me brohoritjet 'Rusia do të jetë e lirë!' dhe 'Ky është qyteti ynë!'.

Demonstruesit kanë kërkuar sërish pjesëmarrje në zgjedhje të kandidatëve opozitarë, të cilët nuk u lejuan të përfshiheshin në listat e votimit. Ndërkohë shumë aktivistë të shoqërisë civile kanë kërkuar edhe lirimin e protestuesve të arrestuar në protestat e mëparshme.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013915061950684
array(1) { ["section"]=> string(65) "serish-protesta-ne-moske-mijera-demonstrues-dalin-ne-shesh-176879" }