Sërish tërmet, lëkundja 3.6 ballë

Publikuar tek: aktualitet, më 13:01 05-07-2018 Sërish tërmet, lëkundja 3.6 ballë foto ilustruese

Vatra ku ra tërmeti i fortë i ditës së djeshme është ende aktive.

Lëkundje të tjera tërmeti janë ndjerë ditën e sotme në Tiranë dhe në zonat përreth, ndërsa tek Kepi i Rodonit tërmeti ka qenë me magnitudë 3.5 ballë, në një thellësi prej 10 kilometra nën tokë.

Sizmiologët paralajmërojnë se do të ketë lëkundje të tjera, por me magnitudë më të vogël.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrestohet në KAKAVIJË i dënuari për VRASJE me dashje (EMRI- DETAJE)
Përplas këmbësorin, ARRATISET shoferi, 65 vjeçari në gjendje të rëndë (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.010922908782959
array(1) { ["section"]=> string(39) "serish-termet-lekundja-3-6-balle-126849" }