Sesioni i ri parlamentar, Kuvendi maqedonas miraton dy ministrat e rinj

Publikuar tek: rajon, më 19:48 31-08-2019 Sesioni i ri parlamentar, Kuvendi maqedonas miraton dy ministrat e rinj Parlamenti i Maqedonise se Veriut

Parlamenti i Maqedonisë së Veriut ka votuar ditën e sotme dy ministra të rinj, Nina Angellovskën për ministre të Financave dhe Hisen Xhemailin për ministër të angazhuar në përmirësimin e klimës investuese për kompanitë vendase.

Për Angellovskën votuan 64 deputetë pro dhe 18 kundër, ndërsa për Xhemailin votuan 61 deputetë pro dhe 21 kundër.

Gjatë seancës së sotme parlamentare u votua edhe për zëvendësguvernatorin e Bankës Popullore, i cili u votëbesua sërish për një mandat të ri sërish Fadil Bajrami.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030129909515381
array(1) { ["section"]=> string(77) "sesioni-i-ri-parlamentar-kuvendi-maqedonas-miraton-dy-ministrat-e-rinj-176874" }