Sezoni turistik, Shqipëria heq vizat për një shtet të fuqishëm

Publikuar tek: ekonomi, më 13:24 04-06-2017 Sezoni turistik, Shqipëria heq vizat për një shtet të fuqishëm

Në prag të hapjes së sezonit turistik dhe të praktikës së konsoliduar prej disa vitesh, Këshilli i Ministrave në Shqipëri ka vendosur heqjen e vizave për shtetasit nga Rusia, për periudhën 31 maj-15 nëntor.

Ky vendim është marrë pas propozimit të bërë nga Ministri i Punëve të Jashtme dhe Ministri i Punëve të Brendshme, me sugjerim edhe të Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, për Çështjet e Turizmit.

Sipas këtij vendimi, shtetasit nga vendet e mësipërme, kanë të drejtë të hyjnë në Republikën e Shqipërisë të pajisur vetëm me pasaportë pa vizë.

Heqja e vizave për këto shtete bëhet me qëllim tërheqjen e turistëve të huaj për këtë sezon vjetor

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021552085876465
array(1) { ["section"]=> string(67) "sezoni-turistik-shqiperia-heq-vizat-per-nje-shtet-te-fuqishem-81178" }