Sfida e internetit e lë adoleshentin me dëmtime serioze në kokë

Publikuar tek: bota, më 23:15 27-01-2016 Sfida e internetit e lë adoleshentin me dëmtime serioze në kokë

Një nga sfidat më të fundit të përhapura masivisht në internet për pak sa nuk i ka kushtuar jetën një djali 14 vjeçar.

Sfida që qëndron në lidhjen e vetes me letër ngjitëse dhe më pas tentativa për tu çliruar sërish është përhapur me hashtagun “Ducktapechallenge”.

14 vjeçari Skylar Fish e lidhi veten me ngjitëse por gjatë tentativës për tu liruar ai u rrëzua nga kati i dytë i shtëpisë duke marrë dëmtime të rënda në kokë. Fatmirësisht ai u gjet nga nëna e tij. 14 vjeçari vuan ende nga hemorragjua në tru ndërsa që prej aksidentit të rëndë përdoruesit e internetit duket se janë kthyer kundër kësaj sfide, raporton “FoxNews”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.11780500411987
array(1) { ["section"]=> string(69) "sfida-e-internetit-e-le-adoleshentin-me-demtime-serioze-ne-koke-31112" }