Shakaja me ISIS çon në hetim 15 vjeçarin nga Lezha

Publikuar tek: aktualitet, më 14:56 18-11-2015 Shakaja me ISIS çon në hetim 15 vjeçarin nga Lezha Foto ilustruese

Donte të bënte shaka me shokët e tij të klasës por kjo i ka kushtuar procedim penal të miturit në Lezhë.

15-vjeçarin me iniciale H.K., u ka dërguar në adresat e tyre në Internet një mesazh me tekst “Allahu Ekber dhe ISIS”, shokëve të klasës F.Gj., 16 vjeç, R.D., 15 vjeç, I. Ll., 15 vjeç, A.P.,16 vjeç dhe E.B. 16 vjeç.

Të gjithë këtë ai e ka bërë në kuadrin e një shakaje por për policët kjo nuk ishte bindëse ndaj ai po hetohet për këtë rast, edhe med urdhër të Prefektit të Qarkut të Lezhës Altin Jaku i cili ka kërkuar vëmendje ndaj të tilla rasteve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 43.4 kg drogë në Portin e Vlorës, kapet transportuesi
Operacioni “Epilog”, shkon në 26 numri i të arrestuarve, 3 të kërkuar dyshohet se janë larguar jashtë vendit »
Article Logic
Execution time: 0.012187004089355
array(1) { ["section"]=> string(56) "shakaja-me-isis-con-ne-hetim-15-vjecarin-nga-lezha-25729" }