Shaqiri flet për herë të parë pas golit spektakolar dhe eleminimit nga Europiani

Publikuar tek: sport, më 14:39 26-06-2016 Shaqiri flet për herë të parë pas golit spektakolar dhe eleminimit nga Europiani

Xherdan Shaqiri realizoi një super-gol, ndoshta më i bukuri i Kampionatit Europian deri më tani, duke barazuar rezultatin në ndeshjen e Zvicrës me Poloninë.

Por ndeshja shkoi në kohë shtesë e më pas në 11 metërsha, ku shqiptari tjetër, Granit Xhaka, humbi gjuajtjen e tij, çka çoi në eleminimin e ekipit.

“thanks ❤ to our Families, Friends and Fans in Switzerland, Kosovo and all over the world for this amazing support during the Euros ❤#XS#1”, shkruan Shaqiri.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.19435787200928
array(1) { ["section"]=> string(86) "shaqiri-flet-per-here-te-pare-pas-golit-spektakolar-dhe-eleminimit-nga-europiani-44648" }