Shatërvan brenda liqenit artificial, kjo është “shpikja” më e re në Tiranë

Publikuar tek: aktualitet, më 20:04 26-03-2016 Shatërvan brenda liqenit artificial, kjo është “shpikja” më e re në Tiranë

Kush ka qenë sot në parkun e liqenit artificial në Tiranë, ka vënë re një dukuri të veçantë dhe të re. Bëhet fjalë për shatërvanin që është vendosur në mes të liqenit. Një "shpikje" apo risi mund ta quani si të doni, gjithsesi ky shatërvan është konsideruar nga bashkia si një “shok” i ri parkut.

Gjatë ditës së sotme është punuar për balancimin, pozicionimin, instalimet e sensorit të erës dhe programuesin e kohës.

Ky do të jetë i pari shatërvan lundrues (21 metra lartësi) në Shqipëri. Një projekt mesa duket i frymëzuar nga Gjeneva e Zvicrës.

12240146_546298415558356_2331317574434574015_n.jpg

12512344_546298442225020_4816671670744913186_n.jpg

12472583_546028838918647_4818178648043380033_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.24896001815796
array(1) { ["section"]=> string(77) "shatervan-brenda-liqenit-artificial-kjo-eshte-shpikja-me-e-re-ne-tirane-36082" }