Shatërvan brenda liqenit artificial, kjo është “shpikja” më e re në Tiranë

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:16 27-03-2016 Shatërvan brenda liqenit artificial, kjo është “shpikja” më e re në Tiranë

Shatërvan brenda liqenit artificial, kjo është “shpikja” më e re në Tiranë.

Kush ka qenë sot në parkun e liqenit artificial në Tiranë, ka vënë re një dukuri të veçantë dhe të re. Bëhet fjalë për shatërvanin që është vendosur në mes të liqenit. Një "shpikje" apo risi mund ta quani si të doni, gjithsesi ky shatërvan është konsideruar nga bashkia si një “shok” i ri parkut.

Gjatë ditës së sotme është punuar për balancimin, pozicionimin, instalimet e sensorit të erës dhe programuesin e kohës.

Ky do të jetë i pari shatërvan lundrues (21 metra lartësi) në Shqipëri. Një projekt mesa duket i frymëzuar nga Gjeneva e Zvicrës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nishani dekoron krushkun e Sali Berishës, shkëlqen “supermbesa” Dasara
Delfini ngec buzë detit në Divjakë, një qytetar e shpëton (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.011232137680054
array(1) { ["section"]=> string(77) "shatervan-brenda-liqenit-artificial-kjo-eshte-shpikja-me-e-re-ne-tirane-36111" }