Shau VAR-in, e pëson keq Igli Tare

Publikuar tek: sport, më 11:41 06-04-2019 Shau VAR-in, e pëson keq Igli Tare Igli Tare

Polemikat ndaj sistemit VAR i kanë kushtuar shtrenjtë drejtorit sportiv të Lazios, Igli Tare.

Ish-bomberi i kombëtares shqiptare është gjobitur me 5.000 euro për shkak se kundërshtoi vendimin e sistemit të Video Assistente.

Ngjarja ndodhi në humbjen 1-0 që Lazio pësoi ndaj SPAL-it. Ndërkohë, për të njëjtën akuzë ka marrë paralajmërim edhe portieri i kombëtares shqiptare, Thomas Strakosha, bashkë me Riza Durmishi, Badelj, Leiva, Luis Alberto, Luliç dhe Radu.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.008540153503418
array(1) { ["section"]=> string(40) "shau-var-in-e-peson-keq-igli-tare-159388" }