SHBA, aeroplani përplaset menjëherë pasi ngrihet në fluturim, 9 të vdekur

Publikuar tek: bota, më 20:10 01-12-2019 SHBA, aeroplani përplaset menjëherë pasi ngrihet në fluturim, 9 të vdekur Foto ilustruese

Nëntë persona kanë vdekur pasi një aeroplan u rrëzua menjëherë pasi u ngrit në fluturim në Chamberlain, Dakontën e Jugut.

Mes viktimave ishin 2 fëmijë dhe piloti. Ndërsa në aeroplan ishin 12 persona. Të mbijetuarit u dërguan në Sioux Falls për trajtim.

Përplasja ndodhi pak para mesditës. Pilatus PC-12 kishte destinacion aerportin Idaho Falls Regional Airport.

Aksidenti mendohet se ndodhi për shkak të kushteve të këqija të motit, pasi Dakota e Jugut u përfshi nga stuhia e dëborës.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012902975082397
array(1) { ["section"]=> string(78) "shba-aeroplani-perplaset-menjehere-pasi-ngrihet-ne-fluturim-9-te-vdekur-188027" }