SHBA bombardon kufirin e Koresë së Veriut

Publikuar tek: bota, më 16:57 31-08-2017 SHBA bombardon kufirin e Koresë së Veriut

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë hedhur një bombë në kufi me Korenë e Veriut, për t’i treguar forcën shtetit diktatorial pas testimeve të fundit raketore mbi Japoni.

Ushtria e Koresë së Jugut dhe ajo e SHBA-ve kanë nisur një operacion të përbashkët ushtarak. Lëvizje kjo që vjen vetëm pak orë pasi Koreja e Veriut lëshoi një raketë që fluturoi dhe shpërtheu mbi Japoni.

Së fundmi presidenti amerikan Donald Trump deklaroi se “diskutimet nuk kanë më vend” me diktatorin koreanoverior Kim Jong Un.

hthtrhrh.jpg

sdfgerg4rg4rhju.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01012396812439
array(1) { ["section"]=> string(47) "shba-bombardon-kufirin-e-korese-se-veriut-90748" }