SHBA dhe Perëndimi i dorëzojnë Vuçiç planin për Kosovën, Presidenti nuk i përgjigjet

Publikuar tek: bota, më 10:20 15-05-2018 SHBA dhe Perëndimi i dorëzojnë Vuçiç planin për Kosovën, Presidenti nuk i përgjigjet Vuçiç-Trump

Sipas të përditshmes beogradase ‘Blic’, SHBA dhe vendet perëndimore kanë paraqitur një plan për zgjidhjen e problemit të Kosovës, për presidentin serb Aleksandër Vuçiç.

Sipas dokumentit, sqarohet se plani është tejet i favorshëm për Serbinë, mirëpo ende nuk ka marrë pëlqimin konkret nga Vuçiç. Presidenti nuk është i kënaqur me planin dhe nuk i është përgjigjur propozuesve.

Ndërsa, lidhur me këtë propozim, ka reaguar ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç. Sipas tij, ideja e SHBA-së dhe perëndimit është i pahijshëm karshi interesave të shtetit të tyre.

“Vuçiç është i vetëdijshëm që ky propozim s’ka efekt dhe nëse pranohet ai nuk mund të dal para qytetarëve”, deklaroi kryediplomati serb.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012248039245605
array(1) { ["section"]=> string(90) "shba-dhe-perendimi-i-dorezojne-vucic-planin-per-kosoven-presidenti-nuk-i-pergjigjet-120798" }