SHBA gati të shesë bombat dhe ja çmimi që ka vendosur

Publikuar tek: bota, më 07:22 17-11-2015 SHBA gati të shesë bombat dhe ja çmimi që ka vendosur

Departamenti Amerikan i Shtetit ka njoftuar se qeveria amerikane ka autorizuar shitjen e më shumë se 17 mijë armatimeve për forcat ajrore saudite.

Armatimet tokë-ajër do të shiten për gati 1.3 miliardë dollarë.

Ajo që pritet tani është që kongresi Amerikan të miratojë shitjet që janë në dobi të Arabisë Saudite, avionët e të cilës po bombardojnë rebelët rusë në Jemen.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012722969055176
array(1) { ["section"]=> string(59) "shba-gati-te-shese-bombat-dhe-ja-cmimi-qe-ka-vendosur-25594" }