SHBA goditet nga TORNADO, 7 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur, miliona njerëz mbeten rrugëve (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 06:54 24-04-2020 SHBA goditet nga TORNADO, 7 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur, miliona njerëz mbeten rrugëve (VIDEO) Shtepite e shkaterruara nga Tornado

SHBA po lufton mes dy zjarresh, pasi përveç koronavirusit tani duhet të përballet edhe me viktimat dhe shkatërrimet që po shkaktojnë tornadot.

Stuhi të forta, përmbytje dhe tornado u raportuan në Teksas, Oklahoma dhe Luiziana, nga të cilat mbetën të vdekur 7 persona dhe u plagosën shumë të tjerë.

Miliona njerëz ,betën rrugëve, pasi shtëpitë e tyre u shkatërruan, ndërsa mbi 100 mijë shtëpi në gjithë jugun e SHBa ngelën pa energji elektrike.

Guvernatori i Teksasit. Greg Abbott tha se agjencitë e shtetit po punojnë për menaxhimin e kësaj urgjence, duke bashkëpunuar me zyrtarët lokalë për të ofruar ndihmë.

Tornado u raportuan edhe në vende të tjera, ndërsa disa banorë thanë se ky ishte tornado më i fuqishëm që kishin parë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « SHIFRA TRAGJIKE në SHBA, numri i viktimave nga koronavirusi i kalon 50 mijë, mbi 3000 të vdekur në 24 orët e fundit
Asteroidi merr 'masa mbrojtëse', kur të kalojë afër Tokës do të ketë 'vendosur maskën' »
Article Logic
Execution time: 0.010993957519531
array(1) { ["section"]=> string(104) "shba-goditet-nga-tornado-7-te-vdekur-dhe-dhjetera-te-plagosur-miliona-njerez-mbeten-rrugeve-video-203797" }