SHBA lëshon alarmin: Ka të dhëna se po planifikohen sulme terroriste

Publikuar tek: bota, më 08:33 24-11-2015 SHBA lëshon alarmin: Ka të dhëna se po planifikohen sulme terroriste

Departamenti Amerikan i Shtetit lëshon alarmin për udhëtarët dhe paralajmëron shtetasit e saj të jenë vigjilentë për shkak të kërcënimeve nga sulme të mundshme terroriste.

“Informacionet që kemi aktualisht, sugjerojnë se ISIS, Boko Haram, Al Kaeda dhe grupe të tjera terroriste janë duke planifikuar sulme të reja në pjesë të ndryshme të botës”, sqëaron Departamenti Amerikan i Shtetit i cili ka aktivizuar hapur edhe një site ku njerëzit mund të marrin informacione lidhur me alarmin e sigurisë.

DASH i kërkon udhëtarëve që udhëtojnë në mbarëbotën të jenë vigjilentë me elementët e sigurisë.

state.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010113000869751
array(1) { ["section"]=> string(73) "shba-leshon-alarmin-ka-te-dhena-se-po-planifikohen-sulme-terroriste-26145" }