SHBA paralajmëron qytetarët amerikanë për protestën e PD

Publikuar tek: aktualitet, më 18:31 09-05-2017 SHBA paralajmëron qytetarët amerikanë për protestën  e PD

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tone, ka lëshuar një njoftim ditën e sotme për të gjithë qytetarët amerikanë dhe jo vetëm, për të patur kujdes në lëvizjet e tyre në ditën e shtunë kur është paralajmëruar protesta e Opozitës.

Në njoftimin e saj, Ambasada i bën thirrje qytetarve amerikanë në kryeqytet që të shmangin zonat ku do jenë të grumbulluar protestuesit. Përfaqësia e SHBA-ve në Tiranë paralajmëron se sipasojë e protestës mund të ketë probleme me trafikun.  Më tej Ambasada thotë se nuk është ende në djeni të një ndonjë mundësie për trazira gjatë kësaj proteste. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Habit kompania e Naftës, pasi u shkatërroi shtëpitë qytetarve, kërkon dëmshpërblim nga shteti
Plas sherri mes ish-kunetërve në urbanet e Tiranës, “çuditet” gjithë autobuzi »
Article Logic
Execution time: 0.01065993309021
array(1) { ["section"]=> string(62) "shba-paralajmeron-qytetaret-amerikane-per-protesten-e-pd-78042" }