SHBA rrëzon avionin bombardues sirian

Publikuar tek: bota, më 22:31 18-06-2017 SHBA rrëzon avionin bombardues sirian

Forcat ajrore amerikane kanë rrëzuar një avion luftarak sirian, që dyshohet se ka bombarduar pranë bazave të luftëtarëve që mbështeten nga SHBA në Siri.

Komanda Qendrore e SHBA lëshoi një deklaratë ku shpjegon se avioni sirian u rrëzua në vetëmbrojtje të forcave të koalicionit të identifikuar si luftëtarë të Forcave Demokratike Siriane pranë qytetit Tabqah.

Televizioni shtetëror sirian tha se avioni u rrëzua nga amerikanët gjatë një misioni kundër militantëve të ISIS, dhe piloti u zhduk.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sulmohet resorti i famshëm me turistë të huaj, viktima, të plagosur dhe pengje
Gjashtë problemet madhore që pengojnë ndërtimin e murit të Trump »
Article Logic
Execution time: 0.0092911720275879
array(1) { ["section"]=> string(43) "shba-rrezon-avionin-bombardues-sirian-82954" }