SHBA rrëzon një tjetër dron në Siri

Publikuar tek: bota, më 15:54 20-06-2017 SHBA rrëzon një tjetër dron në Siri

Një avion luftarak amerikan ka rrëzuar një dron të armatosur të forcave pro regjimit sirian, shumë pranë zonës neutrale në Siri.

Ky është avioni i dytë sirian i rrëzuar nga amerikanët në vetëm pak ditë, ngjarje që vjen fill pas reagimit të ashpër të Rusisë duke i dalë në mbrotjte Assad-it.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Donald Trump kërcënon Korenë e Veriut pas vdekjes së studentit që u dënua me 15 vite punë të rëndë për arsye qesharake
Burgoset një burrë, var fëmijën nga dritarja e pallatit dhe e publikon në facebook, arsyeja do t’ju shokojë »
Article Logic
Execution time: 0.01078987121582
array(1) { ["section"]=> string(41) "shba-rrezon-nje-tjeter-dron-ne-siri-83190" }