SHBA sapo hodhi mbi këtë shtet “nënën e të gjitha bombave”

Publikuar tek: bota, më 18:39 13-04-2017 SHBA sapo hodhi mbi këtë shtet “nënën e të gjitha bombave”

Ushtria e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka hedhur ditën e sotme në Afganistan “nënën e bombave”, bombën jo-atomike më të fuqishme duke shkatërruar një kompleks tunelesh që besohet se përdorej nga militantët e Shtetit Islamik.

Bomba e llojit GBU-43 MOAB është më e fuqishmja bombë jo-atomike në botë dhe ndryshe quhet “nëna e të gjitha bombave”.

Një zëdhënës i Departamentit të Shtetit tha se bomba u hodh në lindje të provincës Nangarhar në Afganistan. /Newsbomb.al

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010002136230469
array(1) { ["section"]=> string(62) "shba-sapo-hodhi-mbi-kete-shtet-nenen-e-te-gjitha-bombave-75089" }