SHBA shfrytëzon terrenin malor shqiptar për të kryer stërvitjet nga ajri në kuadër të NATO

Publikuar tek: aktualitet, më 18:18 04-06-2020 SHBA shfrytëzon terrenin malor shqiptar për të kryer stërvitjet nga ajri në kuadër të NATO

Forcat Ajrore të Shteteve të Bashkuara të Amerikës kanë shfrytëzuar terrenin malor shqiptar për të kryer stërvitje nga ajri në kuadër të NATO.

Ka qenë Ambasada Amerikane që ka publikuar një foto, ku shfaqet njësia e 352-të e operacioneve speciale krah për krah me forcat ushtarake të NATO-s duke perfeksionuar ndërveprueshmërinë dhe për të mbetur gjithnjë të gatshëm për të mbrojtur.

‘Foto e Ditës | Javën e kaluar, njësia e 352-të e operacioneve speciale të Forcave Ajrore të Shteteve të Bashkuara, ka kryer misione stërvitore të rëndësishme në qiej mbi aleaten e NATO-s, Shqipërinë. Forcat ushtarake të NATO-s stërviten krah për krah me aleatët për të perfeksionuar ndërveprueshmërinë dhe për të mbetur gjithnjë të gatshëm për të parandaluar dhe mbrojtur. # Ne Jemi NATO’, shkruhet në postimin e ambasadës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090570449829102
array(1) { ["section"]=> string(97) "shba-shfrytezon-terrenin-malor-shqiptar-per-te-kryer-stervitjet-nga-ajri-ne-kuader-te-nato-209053" }