SHBA shtyn para akrepat e orës, ja kur ndryshon në Shqipëri

Publikuar tek: bota, më 19:07 13-03-2016 SHBA shtyn para akrepat e orës, ja kur ndryshon në Shqipëri

Ndryshimi i orës në Shtetet e Bashkuara nisi që sot të dielën e dytë të Marsit (datën 13 Mars). Në orën 02:00 akrepat e orës u lëvizën duke treguar se ora ishte 03:00 ( 09:00 e mëngjesit sipas orës shqiptare). Ndërsa në Europë ndryshimi i orës do të ndodhë në datën 27 mars.

Nga ky ndryshim ekspertët amerikan thonë se Shtetet e Bashkuara te Amerikës, do të kursejnë disa miliarda dollarë. Ndryshimi i orës në SHBA-ës, filloi rreth vitit 1990, por jo në të gjitha shtetet. Ndërsa si ligj ndryshimi i orës u vendos nga viti 1997. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shpërthim i fuqishëm në qendër të Ankarasë, të paktën 33 të vdekur dhe 75 të plagosur
Zgjedhjet në Gjermani, sondazhet tregojnë dështim për CDU-në e Merkelit »
Article Logic
Execution time: 0.011307001113892
array(1) { ["section"]=> string(64) "shba-shtyn-para-akrepat-e-ores-ja-kur-ndryshon-ne-shqiperi-34992" }