SHBA-të nuk gjejnë qetësi, 16 të plagosur në Çikago

Publikuar tek: bota, më 07:53 10-07-2016 SHBA-të nuk gjejnë qetësi, 16 të plagosur në Çikago

Një valë e madhe dhune ka përfshirë disa nga shtetet amerikane pas vrasjes së një të riu me ngjyrë nga një efektiv policie.

Protesta masive janë mbajtur në Çikago dhe Dallas të Teksasit ndërsa mediat amerikane raportojnë për shtim të vrasjeve dhe plagosjeve me armë zjarri gjatë fundjavës. 16 të rinj, gra dhe fëmijë janë plagosur në disa ngjarje të ndryshme vetëm në 24 orët e fundit.

E drejta e mbajtjes së armëve të zjarrit po bëhet gjithmonë e më shumë një temë e nxehtë debati në SHBA për shkak të trazirave dhe vrasjeve masive. 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012253046035767
array(1) { ["section"]=> string(56) "shba-te-nuk-gjejne-qetesi-16-te-plagosur-ne-cikago-46087" }