SHBA, të paktën 18 persona kanë humbur jetën deri tani nga “Snowzilla”

Publikuar tek: bota, më 13:52 24-01-2016 SHBA, të paktën 18 persona kanë humbur jetën deri tani nga “Snowzilla”

Të paktën 18 persona kanë humbur jetën deri tani në SHBA për shkak të motit të keq, i cili vazhdon të shkaktojë viktima në anën tjetër të detit Atlantik.

Rreshjet e dëborës vazhdojnë në Shtetet e Bashkuara dhe kryetari i bashkisë të Nju Jork, Bill de Blazio ka deklaruar se 3 persona kanë humbur jetën në momentin kur po pastronin dëborën nga shtëpitë e tyre. Autoritetet e North Carolina kanë deklaruar 6 të vdekur, në Virginia dhe Kentucky nga 2 veta te vdekur, ndërsa në Maryland ka humbur jetën 1 person. 4 viktima të tjerë janë vrarë duke u aksidentuar me makinat e tyre, raporton BBC-ja.

Një nga linjat ajërore më të mëdha amerikane “United Airlines” ka anuluar të gjitha fluturimet me destinacion Uashingtonit, për shkak të dëborës. Linja ajërore ka bërë të ditur se do të hapet përsëri ditën e Hënë. Reshjet e dëborës kanë filluar që pasditën e Premtes dhe ka shkaktuar probleme të mëdha në disa qytete të SHBA-së.

Sipas mediave amerikane, të paktën 7.600 fluturime janë anulluar në SHBA për shkak të dëborës, e cila ka detyruar 11 shtete të deklarojnë se janë në gjendje emergjence.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02262020111084
array(1) { ["section"]=> string(73) "shba-te-pakten-18-persona-kane-humbur-jeten-deri-tani-nga-snowzilla-30811" }