SHBA-të s’gjejnë qetësi, formohet uragani i rrezikshëm “Maria”

Publikuar tek: bota, më 23:52 18-09-2017 SHBA-të s’gjejnë qetësi, formohet uragani i rrezikshëm “Maria”

Kur dukej se çdo fenomen i rrezikshëm natyror kishte marrë fund, një uragan i ri është formuar dhe po i drejtohet ishujve Karaibe dhe SHBA-ve.

Uragani Maria ishte parashikuar si një stuhi e lehtë, por vetëm brenda 24 orëve të fundit, ekspertët e kanë kategorizuar me 4, një shkallë poshtë “katastrofikes”.

Vetëm pak ditë më parë e njëjta zonë u përfshi nga erërat shkatërruese të uraganit Irma, i kategorisë 4 që shkaktoi dhjetëra të vdekur dhe miliarda dollarë dëme.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013246059417725
array(1) { ["section"]=> string(65) "shba-te-s-gjejne-qetesi-formohet-uragani-i-rrezikshem-maria-92829" }