SHBA/ Të shtëna me armë pranë Kongresit, zbulohet një pako e dyshimtë

Publikuar tek: bota, më 19:46 11-04-2015 SHBA/ Të shtëna me armë pranë Kongresit, zbulohet një pako e dyshimtë

Të shtëna me armë janë regjistruar pranë ndërtesës së Kongresit amerikan ditën e sotme. Mediat amerikane raportojnë se një preson ka qëlluar në afërsi të ndërtesës, ndërsa më pas është neutralizuar nga policia.

Godina është mbyllur dhe vizitorët janë larguar me shpejtësi nga vendi i ngjarjes, ku është evidentuar gjithashtu një pako e dyshimtë. Policia e Ushangtonit është duke punuar për të zbuluar se çfarë ka brenda pakos që ndodhet pranë ndërtesës së Kongresit.

Gjithashtu, janë marrë masa të larta sigurie në të gjithë zonën që rrethon “Capitol Hill”

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0085620880126953
array(1) { ["section"]=> string(72) "shba-te-shtena-me-arme-prane-kongresit-zbulohet-nje-pako-e-dyshimte-8467" }