SHBA - Terroristja e masakrës së Kalifornisë i dha besën ISIS-it

Publikuar tek: bota, më 18:18 04-12-2015 SHBA - Terroristja e masakrës së Kalifornisë i dha besën ISIS-it

Prokurorët amerikanë besojnë se Tashfeen Malik, gruaja që qëlloi për vdekje 14 persona në Kaliforni, i kishte dhënë besën liderit të ISIS, Abu Bakr al-Baghdadi.

CNN raporton se me anë të një postimi në Facebook, duke përdorur një llogari false, gruaja e Seid Rizëanit shprehu mbëshjetjen e saj ndaj liderit famëkeq. Prokurorët besojnë se çifti mysliman që vranë 14 persona dhe plagosën 21 të tjerë në San Bernandino, janë vetë-radikalizuar dhe frymëzuar nga Shteti Islamik.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013355016708374
array(1) { ["section"]=> string(68) "shba-terroristja-e-masakres-se-kalifornise-i-dha-besen-isis-it-26965" }