SHBA vijon me shifrat e LARTA, 737 viktima në 24 orë dhe mbi 300 mijë të infektuar në total

Publikuar tek: bota, më 18:45 04-04-2020 SHBA vijon me shifrat e LARTA, 737 viktima në 24 orë dhe mbi 300 mijë të infektuar në total

SHBA kryeson listën e vendeve më të prekura nga koronavirusi në të gjithë botën. Shifrat janë vërtet alarmante.

Një nga superfuqitë më të mëdha në planet, me 22.987 rastet e reja në 24 orët e fundit, e ka çuar numrin total të të infektuarve në 300.148.

Janë shënuar gjithashtu 737 viktima në një ditë, me një numër të përgjithshëm prej 8141 jetësh të humbura.

SHBA-të numërojnë 14.464 të shëruar gjatë gjithë periudhës së pandemisë, ndërsa 6333 pacientë janë në gjendje kritike.

Capture9.PNG

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090169906616211
array(1) { ["section"]=> string(104) "shba-vijon-me-shifrat-e-larta-rreth-500-viktima-ne-24-ore-dhe-afro-300-mije-te-infektuar-ne-total-201361" }