Shefi i FACEBOOK, Zuckerberg, i propozon njerëz të kualifikuar kandidatit për president në SHBA (NDODH PËR HERË TË PARË)

Publikuar tek: bota, më 17:48 21-10-2019 Shefi i FACEBOOK, Zuckerberg, i propozon njerëz të kualifikuar kandidatit për president në SHBA (NDODH PËR HERË TË PARË) Mark Zuckerberg dhe Pete Buttigieg

Shefi ekzekutiv i Facebook, Mark Zuckerberg në mënyrë private i ka rekomanduar disa mundësi për marrjen në punë të disa punonjësve në fushatën e kandidatit për president të SHBA Pete Buttigieg.

 

Ky është një shembull i rrallë në përfshirjen direkte politike nga një prej ekzekutivët më të pushtetshëm të teknologjisë online, raporton Bloomberg, shkruan Newsbomb.al.

Herët këtë vit, Zuckerberg ka dërguar shumë emaile tek Mike Schmuhl, menaxherin e fushatës së Buttigieg, me emrat e individëve që mund të konsideroheshin për tu marrë në punë, konfirmoi zëdhënësi i fushatës Chris Meagher. Priscilla Chan, bashkëshortja e Markut, gjithashtu i ka dërguar shumë emaile Schmuhl me rekomandime për stafin. Dhe së fundi, dy nga njerëzit e rekomanduar janë punësuar në fushatën e kandidatit për president.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011726140975952
array(1) { ["section"]=> string(123) "shefi-i-facebook-zuckerberg-i-propozon-njerez-te-kualifikuar-kandidatit-per-president-ne-shba-ndodh-per-here-te-pare-182934" }