Shefi Policisë Rrugore ngre alarmin: Do kërkojmë trefishim të gjobave për celularët

Publikuar tek: barometri, më 08:09 24-02-2018 Shefi Policisë Rrugore ngre alarmin: Do kërkojmë trefishim të gjobave për celularët

Kreu i Policisë Rrugore, Mitat Tola i ftuar në "Ekopolitikë" nga Aurora Sulçe në Ora News, thotë se do të ashpërsohen masat për përdorimin e celularit nga drejtuesit e automjeteve.

“Ta sqaroj edhe problemin e celularit. Ka një diskutim të madh që donim ta kalonim në 2014. Kaluam vetëm rripin e sigurimi, dhe sot nga 20% ka kaluar mbi 60% që e vendosin. Bëmë kërkesë që të ashpërsonim edhe për celularin. U pa si një masë shumë e rëndë. Kërkuam dyfishimin. Ne me celular e humbasim vëmendjen. Për mua duhet të trefishohet. E kemi gati.”- u shpreh Kreu i Policisë Rrugore.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021853923797607
array(1) { ["section"]=> string(89) "shefi-policise-rrugore-ngre-alarmin-do-kerkojme-trefishim-te-gjobave-per-celularet-111274" }