Shehaj publikon dokumentin e 2 viteve më parë, sa ishte oferta e kompanisë ANK për ndërtimin e Milot-Balldren

Publikuar tek: aktualitet, më 13:36 18-06-2019 Shehaj publikon dokumentin e 2 viteve më parë, sa ishte oferta e kompanisë ANK për ndërtimin e Milot-Balldren

Ish deputet i PD, Agron Shehaj ka publikaur dokumentin ku tregon se oferta e Kompanisë ANK për ndërtimin e Milot-Balldren në vitin 2017 ka qenë 76 milionë euro.

'76 milionë euro ka qenë oferta e Kompanisë ANK për ndërtimin e Milot-Balldren, të dorëzuar në 2017. Komisioni i Ekonomisë sapo miratoi kontratën korruptive me trefishin e kostos, prej 213 milionë euro', shkruan Shehaj.

Sipas tij kjo është vjedhja e radhës e dyshes Rama-Gjiknuri dhe prokuroria duhet të nisë menjëherë hetimet.

 

64622886_409613952965981_6271218092626411520_n.jpg

 

65227491_409613979632645_7452366899691651072_n.jpg

 

 

64420406_409614009632642_3830279738975322112_n.jpg

 

 

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.032891988754272
array(1) { ["section"]=> string(115) "shehaj-publikon-dokumentin-e-2-viteve-me-pare-sa-ishte-oferta-e-kompanise-ank-per-ndertimin-e-milot-balldren-168701" }