Shembet ballkoni i lokalit, vdesin 2 persona dhe plagosen 16 të tjerë gjatë Kampionatit Botëror

Publikuar tek: bota, më 15:27 27-07-2019 Shembet ballkoni i lokalit, vdesin 2 persona dhe plagosen 16 të tjerë gjatë Kampionatit Botëror

Shembja një ballkoni në një lokal nate në Korenë e Jugut rezultoi fatal për 2 persona.

Ngjarja e rëndë ndodhi ditën e sotme në qytetin Gëangju, ku në bar ndodheshin pjesëtarë të skuadrave së notit të SHBA-së, të Italisë dhe Zelandës së Re.

Nga rrëzimi i ballkonit janë plagosur dhe 16 persona të tjerë, ku 8 mes të cilëve ishin sportistë dhe 8 civilë. Gjatë kësaj kohe po mbahet Kampionati Botëror i Notit.

Policia koreanojugore ka nisur hetimet për ngjarjen e rëndë. Mendohet objekti është ndërtuar pa leje.

67244019_706621773106564_4808958869969567744_n.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013063907623291
array(1) { ["section"]=> string(101) "shembet-ballkoni-i-lokalit-vdesin-2-persona-dhe-plagosen-16-te-tjere-gjate-kampionatit-boteror-173525" }