Shembet ballkoni, vdesin 4 të rinj dhe plagosen mbi 10 te tjerë në Francë

Publikuar tek: bota, më 09:20 16-10-2016 Shembet ballkoni, vdesin 4 të rinj dhe plagosen mbi 10 te tjerë në Francë

Katër të rinj kanë humbur jetën në Francë, pas rrëzimit të një ballkoni në ndërtesën moderne ku po zhvillohej një festë mbrëmjen e djeshme.

Ngjarja ka ndodhur në qytetin Angers rreth orës 11:00 të mbrëmjes me kohën lokale. Mbi 230 persona ishin duke festuar në ambientet e ndërtesës ndërsa 14 prej tyre janë rrëzuar pas shembjes së ballkonit. 4 të rinj kanë humbur jetën e 10 të tjerë janë dërguar në spital në gjendje të rëndë për jetën.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01172399520874
array(1) { ["section"]=> string(78) "shembet-ballkoni-vdesin-4-te-rinj-dhe-plagosen-mbi-10-te-tjere-ne-france-56341" }