Shembet galeria e minierës në Tropojë, humb jetën 42 vjeçari

Publikuar tek: kulture-art, më 20:10 06-12-2015 Shembet galeria e minierës në Tropojë, humb jetën 42 vjeçari Foto ilustruese

Një 42 vjeçar ka humbur jetën si pasojë e shembjes së galerisë të minierës në Tropojë.

Minatori Rasim Aliaj ka qenë duke punuar në momentin që është shembur galeria e firmës “Bytyçi” në fshatin Zogaj të Tropojës. Policia dhe grupi hetimor kanë shkuar në vendngjarje duke nisur hetimet lidhur me ngjarjen ndërsa janë dashur rreth 2-3 orë për nxjerrien e trupit të pajetë nga masivi i shembur në galeri.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021925926208496
array(1) { ["section"]=> string(65) "shembet-galeria-e-minieres-ne-tropoje-humb-jeten-42-vjecari-27110" }