Shembet hoteli, vdesin 15 dasmorë në Peru

Publikuar tek: bota, më 17:21 27-01-2019 Shembet hoteli, vdesin 15 dasmorë në Peru Foto ilustruese

Tragjedi në një dasmë në Amerikën Latine. Shembja e murit dhe një pjese të çatisë ka shkaktuar vdekjen e të paktën 15 personave.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në qytetin Abancay në Peru, ku qindra dasmorë po festonin në hotelin “Alhambra” kur një mur i lartë dhe një pjesë e çatisë u shembën duke zënë poshtë dhjetra dasmorë.

Sipas kreut të Mbrojtjes Civile, të paktën 15 persona kanë humbur jetën dhe 30 të tjerë janë nxjerrë të plagosur por të gjallë nga rrënojat.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.055629968643188
array(1) { ["section"]=> string(47) "shembet-hoteli-vdesin-15-dasmore-ne-peru-150531" }