Shembet masivi i gurëve, plagoset minatori në Bulqizë (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 10:26 31-03-2018 Shembet masivi i gurëve, plagoset minatori në Bulqizë (EMRI)

Foto ilustruese

Një minator ka mbetur i plagosur në minierën e Bulqizës, si pasojë e shembjes së një masivi me gurë.

Mësohet se i plagosuri është Pëllumb Xheka, 53 vjeç. Minatori i plagosur është dërguar në spital për të marrë ndihmën e parë mjekësore.

Nga infromacionet e para bëhet me dije se 53-vjeçari ishe duke punuar, në momentin kur një minë shpërthu dhe rrëzoi masivin e gurëve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjendje e rëndë Rruga e Kombit, protestuesit qëllojnë me gurë policinë, shkatërrojnë ç'gjejnë
PAMJE ALARMANTE nga Rruga e Kombit, shikoni si përleshen protestuesit me policinë »
Article Logic
Execution time: 0.011159896850586
array(1) { ["section"]=> string(64) "shembet-masivi-i-gureve-plagoset-minatori-ne-bulqize-emri-115153" }