Shembet me shpërthim të telekomanduar ish-hoteli i njohur në Fier, sa kg tritol u përdor për ta “gjunjëzuar” (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 12:11 10-02-2018 Shembet me shpërthim të telekomanduar ish-hoteli i njohur në Fier, sa kg tritol u përdor për ta “gjunjëzuar” (VIDEO)

Shembet ashtu siç ishte parashikuar një godinë 5-katëshe në qendër të qytetit të Fierit, i njohur si ish-hotel “Shkëlzeni”.

Për shembjen e kësaj godine nga IKMT janë dashur të përdoreshin një sasi prej 6 kg tritoli dhe është e njëta strategji shpërthimi si me objektet e shembura javën e shkuar.

Shpërthimi ka tërhequr vëmendjen e shumë banorëve, të cilët janë mbledhur në një distancë të largët për të parë “gjunjëzimin” e godinës që me shembjen e saj do t’i hapë rrugë projetkit për rehabilimin e qendrës së Fierit, përgjatë lumit Gjanica.

Ndiqni videon (tv Kombi) për të parë momentin e shembjes. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pagat e prapambetura të pedagogëve, Nikolla kërkon ndjesë dhe fajëson institucionet e qeverisë
Sërish përmbytje? Ç’parashikojnë metereologët për sot dhe nesër (TABELA) »
Article Logic
Execution time: 0.010746002197266
array(1) { ["section"]=> string(118) "shembet-me-shperthim-te-telekomanduar-ish-hoteli-i-njohur-ne-fier-sa-kg-tritol-u-perdor-per-ta-gjunjezuar-video-109808" }