Shembet ndërtesa 8 katëshe, 2 të vdekur, vazhdojnë kërkimet nën rrënoja për të mbijetuarit

Publikuar tek: bota, më 08:49 07-02-2019 Shembet ndërtesa 8 katëshe, 2 të vdekur, vazhdojnë kërkimet nën rrënoja për të mbijetuarit

Dy të vdekur dhe shtatë të plagosur kanë mbetur nga shëmbja e një blloku apartamentesh prej 8 katesh.

Ekipet e shpëtimit në Stamboll po punojnë për nxjerrjen e të mbijetuarve nën rrënojat.

Mendohet se ka shumë njerëz të tjerë të bllokuar nën rrënoja në ndërtesën në qytetin Kartal.

Ende nuk dihet se çfarë e shkaktoi fatkeqësinë e pasdites së të mërkurës.

Sipas guvernatorit, tre katet e sipërme të ndërtesës ishin shtuar ilegalisht.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011843919754028
array(1) { ["section"]=> string(95) "shembet-ndertesa-8-kateshe-2-te-vdekur-vazhdojne-kerkimet-nen-rrenoja-per-te-mbijetuarit-151876" }