Shembet ura, 14 të vdekur dhe 150 bllokohen poshtë saj

Publikuar tek: bota, më 12:08 31-03-2016 Shembet ura, 14 të vdekur dhe 150 bllokohen poshtë saj

Të paktën 14 persona raportohet të kenë vdekur dhe 150 të tjerë kanë mbetur të bllokuar pasi një urë u shemb në veri të Kolkata, në Indi.

Ura prej betoni dhe çeliku është shembur dhe nën rrënoja ka zënë makina, kamionë dhe mjete të tjera.

Zjarrfikësit dhe banorët janë përpjekur të shpëtojnë  personat e bllokuar nën rrënoja.

"Kemi dëgjuar një gjëmim të fortë dhe pastaj pamë shumë pluhur në qiell" ka thnë një dëshmitar.

"Gjendja është patetike. Në këtë moment askush nuk ka ndonjë ide se sa shumë njerëz janë të bllokuar ", ka thënë  Raichand Mohta, polic.

Ndërtimi i mbikalimi është shtyrë gjashtë herë, sipas Times of India dhe ura është përfunduar tre vite më parë.

{gallery}indi{/gallery}

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pentagoni njofton instalimin e njësisë ushtarake në lindje të Europës, reagon Moska
Gjykata e Hagës shpall të pafajshëm për krime lufte liderin nacionalist serb, Vojsllav Sheshel »
Article Logic
Execution time: 0.011959075927734
array(1) { ["section"]=> string(59) "shembet-ura-14-te-vdekur-dhe-150-bllokohen-poshte-saj-36495" }