Shembet ura në Francë, një viktimë dhe 9 të plagosur

Publikuar tek: bota, më 11:54 18-11-2019 Shembet ura në Francë, një viktimë dhe 9 të plagosur Ura e shembur

Mëngjesin e sotëm në Francë është shëmbur një urë, duke shkaktuar një viktimë dhe nëntë të plagosur.

Viktimë ka mbetur një 15- vjecare e cila ishte duke udhëtuar me nënën saj gjatë momentit kur ura u shemb, ndërsa dy persona të tjerë raportohet të jenë në gjendje kritike për jeten.

Katër të tjerë që ranë në lumë, mundën të dilnin me not në breg, raportojnë mediat franceze.

Mediat raportojnë se të pakten dy makina dhe një kamion kanë rënë në ujë dhe polumbarët kanë filluar kërkimet, pasi mendohet se mund të ketë viktima të tjera.

Ura e shembur lidh qytetin e Mirepoix-sur- Tarn dhe Bessiers në veri të Tuluzit.

Ura e shembur

NINTCHDBPICT000540921910.jpg

Ura para shembjes

NINTCHDBPICT000540921884.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përmbytjet në Venecia, mbyllet sheshi i famshëm i Shën Markut
»
Article Logic
Execution time: 0.010796070098877
array(1) { ["section"]=> string(58) "shembet-ura-ne-france-nje-viktime-dhe-9-te-plagosur-186285" }