Shembet ura pranë Universitetit në Majemi, disa të vdekur (Video)

Publikuar tek: bota, më 20:39 15-03-2018 Shembet ura pranë Universitetit në Majemi, disa të vdekur (Video)

Një mbikalim pranë Universitetit të Majemit në Florida është shembur duke zënë poshtë dhjetra kalimtarë.

Sipas mediave amerikane, disa persona kanë vdekur dhe të paktën 6 të tjerë janë plagosur rëndë, por shumë drejtues mjetesh vijojnë të mbeten të bllokuar në makinat e tyre poshtë urës 950-tonëshe.

Forca të shumta policie, ambulanca dhe zjarrfikëse kanë mbërritur në vendngjarje. Ura kishte vetëm pak kohë që ishte inaguruar dhe kishte kushtuar rreth 14 milion dollarë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013344049453735
array(1) { ["section"]=> string(69) "shembet-ura-prane-universitetit-ne-majemi-disa-te-vdekur-video-113389" }