Shembet ura që lidh 4 fshatrat e Tiranës me shkollën, qytetari i ankohet kryeministrit: Po na mbyten fëmijët (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 08:10 21-09-2019 Shembet ura që lidh 4 fshatrat e Tiranës me shkollën, qytetari i ankohet kryeministrit: Po na mbyten fëmijët (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me një tjetër histori problemi të zgjidhur me anë të platformës së bashkëqeverisjes.

Qytetari Albert Karaj kishte shkruajtur në platformë për të rindërtuar urën e prishur që lidh fshatrat Vesqi, Parret, Shënkoll dhe Vrap me shkollën 9-vjeçare "Ibrahim Greça" në fshatin Koçaj.

Pas marrjes së mesazhit, qeveria filloi brenda pak ditësh rindërtimin e urës, e cila është akoma në fazën e punimeve.

"MIRËMËNGJES 

dhe me rastin shembullor të Albertit, që i'u drejtua platformës shqiperiaqeduam.al dhe e bëri të dëgjohet zërin e tij, duke zgjidhur jo vetëm çështjen e fëmijëve të fshatit ku jeton, por të tre fshatrave bashkë, ju uroj një fundjavë të bukur", shkruan Rama krahas videos.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026073932647705
array(1) { ["section"]=> string(119) "shembet-ura-qe-lidh-4-fshatrat-e-tiranes-me-shkollen-qytetari-i-ankohet-kryeministrit-po-na-mbyten-femijet-video-179224" }