Shembje masive në Rrugën e Kombit, bllokohet një korsi

Publikuar tek: aktualitet, më 09:15 06-04-2015 Shembje masive në Rrugën e Kombit, bllokohet një korsi Masa shkëmbore

Rrëshqitja e dherave dhe shembja e masave shkëmbore në Rrugën e Kombit kanë bërë që të bllokohet një korsi e kalimit të automjeteve. Rrëshqitja masive ka ndodhur në Kolsh, 7 km. nga Kukësi.

ARRSH njofton se po punohet intensivisht për zhbllokimin dhe normalizimin e situatës, ndërkohë që këshillon drejtuesit e automjeteve të kenë kujdes e të respektojnë sinjalistikën rrugore.

Rrëshqitje dherash ka edhe në zonën e Mirditës, ku situata raportohet të jetë edhe më e rënduar. Firma  e mirëmbajtjes së segmentit Thirra në Rrëshen me anë të drejtorit të saj Leonard Kiri  thotë se është njoftuar Autoriteti Rrugor dhe se po pritet ndërhyrja e menjëhershme duke patur parasysh situatën e rënduar nga km. i 8-të deri në atë 41-të.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Lumi ‘’Gjanica’’ del nga shtrati, përmbyten 2 lagje në Fier
Shkodër, i grabisin të moshuarit në shtëpi 4500 euro dhe një kompjuter »
Article Logic
Execution time: 0.012341976165771
array(1) { ["section"]=> string(58) "shembje-masive-ne-rrugen-e-kombit-bllokohet-nje-korsi-7921" }