Shembujt më ekstremë të operacioneve plastikë që kanë shkuar keq (Foto)

Publikuar tek: bota, më 10:55 07-11-2016 Shembujt më ekstremë të operacioneve plastikë që kanë shkuar keq (Foto)

Nëse rezulton e sukseshme kirurgjia plastike mund të bëjë këdo të duket bukur, por nëse jo atëherë mund të rezultoje në katastrofë.

Po ju paraqesim disa nga katastrofat që bënë këta VIP-a të duken tmerrësisht keq pas procedurës.

before1.jpg

Michael Jackson

Ky as nuk ka nevoje për prezantim. Michael Jacskon është përballur me shumë polemika në jetën e tij, përfshire edhe 10 operacione vetëm në hundë. S’do e marrim vesh kurrë nese ishte I kënaqur me rezultatet e operacionit të fundit.

before2.jpg

Donatella Versace

Dicka padyshim që shkoj gabim me Donatella Versacen sepse ajo përfundoj si një karikature. Sipas reportimeve ajo ka bëre hunden, liftin të ftyrës, buzet I ka fryer dhe botox për të hequr rrudhat dhe natyrisht që edhe gjoksin.

before3.jpg

Amanda Lepore

Amanda Lepore është transeksuali më  i famshëm në botë. Ajo( ose të themi më saktë ai) ka bëre operacionin e pare në moshen 15 vjecare. Nuk ka asnje të dhene për kirurgji të tjera më pas. 

before4.jpg

Hang Mioku

Hang Mioku nga Korea ishte totalisht e fiksuar mbas kirugjive plastike. Dikur mbretereshe e paradave sot është shendrruar në një bishe. Padyshim që dicka shkoj gabim gjatë ndërhyrjes së saj kur ajo mori vete persiper te injektonte atë që ajo mendonte që ishte botox por në të vertet kishte qënë vaj gatimi.

before5.jpg

Jocelyn Wildenstein

Jocelyn ka shpënzuar mbi 4 million dollar gjatë viteve në kirurgji kozmetike. Sipas asaj ajo i bëri te gjitha këto operacione për të rifituar burrin e saj të cilin e gjeti në shtrat me një ruse 21 vjecare. Por rezultatet nuk ishin sipas pritshmërive.

before6.jpg

Jacki Stallone

Jacki Stallone e ëma e Silvester Stallone ka bëre cdo ndërhyrje të mundshme në ftyre përfshire ngritje të vetullës, liftin në ftyrë, hunden dhe buzet.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fotografi i njohur Italian në burg, por tashmë I sekuestrojnë edhe shtëpinë. Akuza ndaj tij: Mashtrim
Themeluesi i Wikileaks Julian Assange përballet me prokurorinë, akuzohet për përdhunim »
Article Logic
Execution time: 0.011698961257935
array(1) { ["section"]=> string(75) "shembujt-me-ekstreme-te-operacioneve-plastike-qe-kane-shkuar-keq-foto-58653" }