Shembulli i qeverisë britanike, Boris Johnson fton opozitën dhe ekspertët të vlerësojnë se si është menaxhuar situata e krijuar nga COVID-19

Publikuar tek: bota, më 12:33 04-04-2020 Shembulli i qeverisë britanike, Boris Johnson fton opozitën dhe ekspertët të vlerësojnë se si është menaxhuar situata e krijuar nga COVID-19 Fotomontazh: Boris Johnson - Letra derguar opozites dhe eksperteve

Kryeministri britanik Boris Johnson ka ftuar përfaqësuesit e opozitës dhe ekspertët e vendit në një takim për të vlerësuar se si e ka menaxhuar qeveria situatën e krijuar nga koronavirusi.

Në letrën drejtuar opozitës dhe ekspertëve, Johnson shprehet se qeveria po punon për të marrë masat e duhura në kohën e duhur.

Johnson kërkon që të dëgjojë mendimet e ekspertëve në lidhje me paketat ekonomike dhe futjen e testimit masiv.

"Qeveria do të punojë në interes të popullit dhe do të vazhdojë të bashkëpunojë me të gjitha partitë politike për të mposhtur këtë pandemi", thuhet ndër të tjera në letër.

Boris Johnson është edhe vetë i prekur nga COVID-19, ndërsa gjendja e tij shëndetësore është e mirë.
91752355_230998818181254_6567556078542782464_n_1.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.009199857711792
array(1) { ["section"]=> string(146) "shembulli-i-qeverise-britanike-boris-johnson-fton-opoziten-dhe-ekspertet-te-vleresojne-se-si-eshte-menaxhuar-situata-e-krijuar-nga-covid-19-201313" }