Shembulli Rashford, peticion për të zhdukur urinë në Mbretërinë e Bashkuar

Publikuar tek: sport, më 20:23 28-10-2020 Shembulli Rashford, peticion për të zhdukur urinë në Mbretërinë e Bashkuar Marcus Rashford

Futbollistit, Marcus Rashford do t’i akordohet Çmimi ‘Qytetari i Manchester’ për ta falenderuar për fushatën e ofrimit të vakteve falas, zhvilluar gjatë muajve të verës për fëmijët e varfër.  

Çmimi vlerëson "kontribut të zakonshëm dhe të jashtëzakonshëm për qytetin". 

Rashford ndihmoi nxënësit e shkollave me 5 mijë vakte ushqim falas çdo ditë, duke fituar zemrat e të gjithëve.

Për këtë ai ka nisur një peticion për t’i dhënë fund mungesës së ushqimeve në shkolla dhe deri më tani ka marrë më shumë se 990.000 nënshkrime.

Me mbledhjen e firmave të mjaftueshme, peticioni do të dorëzohet në parlamentin anglez ku do të miratojë vendimin për subvencionimin e të gjithë atyre biznese që ndihmojnë në zhdukjen e urisë tek fëmijët anglez edhe gjatë pushimeve të verës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ZYRTARE/ FSHF njofton nisjen e futbollit, SUPERLIGA mbetet “në ajër”
»
Article Logic
Execution time: 0.00901198387146
array(1) { ["section"]=> string(80) "shembulli-rashford-peticion-per-te-zhdukur-urine-ne-mbreterine-e-bashkuar-225551" }