Shemsi Prençi: Të shpallet emergjenca në Shkodër dhe të nisin menjëherë hetimet

Publikuar tek: aktualitet, më 19:21 20-03-2018 Shemsi Prençi: Të shpallet emergjenca në Shkodër dhe të nisin menjëherë hetimet Drejtori i Emergjencave Civile Shemsi Prençi

Drejtori i Emergjencave Civile Shemsi Prençi ka kërkuar nga mbledhja e Shtabit të Emergjencave të Shkodrës që të shpallet emergjenca e pjesshme.

Sakaq, ka kërkuar hetim të thelluar për rrugën e re të Velipojës, pasi investimi në të sipas tij është skandaloz.

Shemsi Prençi: Situata është e rëndë në Anë të Malit dhe Dajç, situata ka ndryshuar nuk jemi si disa ditë më parë. Kërkoj që në këtë tryeze të thirret prokurori i Shkodrës dhe të nisë një hetim i thelluar. Investimi në rrugën e re të Velipojes është skandaloz. Te thirret në kete tryeze edhe Benet Beci. Ajo rrugë po gropos punën tonë. Puna që po bëhet në atë rruge po zgjeron hartën e përmbytjes.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Flet për herë të parë Besnik Imeraj pas precedimit penal: Rama dhe qeveria bëjnë kontrollin e gjyqtarëve
Mitro Çela flet per vëllanë: Çfarë më kërkoi Polikroni para se të vdiste (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.011012077331543
array(1) { ["section"]=> string(85) "shemsi-prenci-te-shpallet-emergjenca-ne-shkoder-dhe-te-nisin-menjehere-hetimet-113935" }