Shëndetësia falas, deputeti i PD: Çuditë e kësaj qeverie nuk paskan të mbaruar

Publikuar tek: fcb-bomb, më 17:14 12-12-2017 Shëndetësia falas, deputeti i PD: Çuditë e kësaj qeverie nuk paskan të mbaruar

Premtimi i bujshëm i kryeministrit Rama në vitin 2013-të për shëndetësi falas, është kritikuar vazhdimisht nga Opozita.

  Por në projektin e ri të qeverisë për shëndetësinë, sipas deputetit të PD, Tritan Shehu nuk kishte asnjë fjalë.

Në një reagim në rrjetet sociale, Tritan Shehu shkruan se ky premtim i bujshëm i Ramës është zhdukur nga fjalori i kryeministrit dhe ministarve dhe gjendja në shëndetësinë shqiptare vijon të ngelet e njëjta.

“Ajo që lexohet qartë është se ne Shqipëri do të ngelin vetëm 11 spitale në rrethe, të tjerat do të kthehen në "qendra shëndëtesore e urgjencë"!!! Spitale të rëndësishme si i Përmetit, Tepelenës, Lushnjes, Pogradecit, Sarandës etj, nuk do të funksionojnë me si të tillë!”,- shkruan ndër të tjera Tritan Shehu.

Më poshtë reagimi i plotë: 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022023916244507
array(1) { ["section"]=> string(83) "shendetesia-falas-deputeti-i-pd-cudite-e-kesaj-qeverie-nuk-paskan-te-mbaruar-102830" }